AGOGS nabízí unikátní záruku na baterie SONY

Cena baterie tvoří přibližně 1/3 ceny nového elektrokola.

 

 

Proto by vaše dotazy na záruku, výrobce a konstrukci baterie měly být velmi časté. Bohužel se většina zájemců o elektrokolo spokojí pouze s výrobcem udávanou "kapacitou", která ale nic neříká o tom, zdali taková baterie bude tuto kapacitu dodávat 500, 5 000 nebo 30 000 kilometrů.

 

Majitel elektrokola je chráněn garancí výrobce, která činí 24 měsíců na celé elektrokolo a tedy i na jeho baterii. Někteří dodavatelé budou tvrdit, že záruční lhůta na baterii je jenom rok, případně 6 měsíců, ale to není pravda.  Záruka výrobce ošetřuje pouze to, zdali baterie funguje, ale v žádném případě ne její skutečnou kapacitu

 

Existují stovky výrobců bateriových článků ve východní Asii. V kvalitě jejich produkce jsou ale naprosto zásadní rozdíly, a tak bateriový pack pro elektrokolo o stejné kapacitě 400Wh může stát 2 000 nebo také 20 000 Kč!

 

Nejpodstatnější rozdíly v cenách baterií jsou tvořeny dvěma faktory:

 

1. Vybíjecí proudy

Existují bateriové články určené například do notebooků. Ty nejsou konstruovány k vysokým odběrům nad 30A. Takový odběr nastane například při plném výkonu motoru, pokud jedete s elektrokolem do kopce. Zcela samozřejmě jsou takové články levnější. Mnoho vychytralých dovozců a "výrobců" elektrokol využívá podobné články a ohromuje zákazníky obrovskými kapacitami baterií. Vše vypadá pro zákazníka velmi slibně, ale jen do chvíle, než se majitel elektrokola vydá na první výlet do terénu... 

 

2. Coupling

Česky bychom řekli párování či sjednocení článků s co nejvíce stejnou kapacitou, s přesností na mili-Volty. Baterie je vždycky jen tak výkonná jako její nejslabší článek. V průběhu používání baterie klesá kapacita článků, což je normální jev. Ale pokud jeden, nebo více z nich zeslábne dříve, degraduje tím hned kapacitu celé baterie. Dojezd elektrokola tak poklesne velmi rychle, v tomto případě za několik měsíců. 

 

  • Je tedy baterie vašeho elektrokola skutečně určena pro elektrokolo?
  • Víte, kdo je výrobcem bateriových článků a samotné baterie vašeho e-kola?
  • Nabízí váš prodejce nějakou záruku na kapacitu baterie? 

 

Značka AGOGS chce být transparentní. Používají se aktuálně nejlepší bateriové články typu 18-650 pro elektrokola dostupné na trhu - SONY Konion V3. Po velmi detailním testování jsme si tak jisti kvalitou našich baterií. Po dobu prvních 12 měsíců garantujeme plnou kapacitu baterie.

 

 

Společně s novým elektrokolem vždy dostanete certifikát s unikátním číslem baterie. V případě, že byste v průběhu prvního roku zaznamenali pokles kapacity baterie, doneste ji společně s tímto dokumentem a záručním listem k elektrokolu k vašemu prodejci.  Ten baterii proměří a pokud zjistí degradaci kapacity, tak ji okamžitě vymění za baterii zcela novou. Nájezd (frekvence použití) baterie není nijak omezen.