Zdražení elektrokol je díky zavedení cel nevyhnutelné

Další informace o opatření Komise EU naleznete například v příspěvku z Událostí České Televize ze dne 19.7.

 

Cheap Breitling Replica Breitling Replica Watches Breitling Replica https://www.smartshorties.com Cheap Omega Replica Omega Replica Watches Omega Replica https://www.uniteunderfreedom.com Cheap Hublot Replica Hublot Replica Watches Hublot Replica https://www.replicawatchesale.com

 

Zde několik faktů: 

  • Provizorní "antidumpingové" clo je 83,6 + 6% standardní již vybírané clo. Opatření platí od 17.7.2018 pro export ze všech podniků na území ČLR. 
  • Clo bylo uvaleno především na evropské výrobce elektrokol, kteří je kompletovali v závodech na území Číny. Jedná se cca o 65% elektrokol aktuálně prodávaných v EU ve všech cenových segmentech. (Elektrokola čínských firem - až na výjimky a lá Kaufland a TV Products se do EU nedovážejí).
  • EBMA - asociace která v roce 2017 iniciovala vyšetřování Evropské komise (DG Trade) je lobbistická organizace, která dostala zakázku, kterou splnila. Bohužel na základě falešných podkladů, kterým Evropská komise uvěřila. Cena elektrokola zkompletovaného v Číně se od ceny stejného elektrokola zkompletovaného v EU (v ČR, v Rumunsku, atd..) se liší přibližně o 5%.
  • Orgány EU tímto krokem negovaly vlastní vyjádření a rozhodutí, kdy na dovoz elektrokol ze států mimo EU byla zavedena speciální snížená cla (6%, standardně je 14%) právě proto, že je představitelé EU považovali za vhodné "zelené" dopravní prostředky.
  • V roce 2019 bude na unijním trhu chybět asi 1,4 milionu elektrokol, která se nevyrobí, neprodají a nepoužijí - především se to bude týkat modelů střední třídy do 50.000 Kč, které jsou nejoblíbenější.
  • Následkem toho může dojít k podstatnému zdražení e-kol (očekáváme 20-40%) na unijním trhu i v Česku. 

 

Pokud máte již vybraný model elektrokola - doporučujeme jeho nákup raději dlouho neodkládat !