S elektrokolem Agogs Elfin na Valtickém zámku

Kromě půjčovny elektrokol v Liberci se zabývám ještě dalšími aktivitami souvisejícími s cyklistikou.. Jednou z nich je moderování série MTB závodů s názvem Cyklomaratontour.

http://www.cyklomaratontour.cz/

Při pátečním odjezdu na Moravu jsem si ještě navíc naložil do kufru skládací elektrokolo Agogs ELFIN. Co kdyby byl náhodou čas se projet!

Jeden z prvních závodů série mě zavedl na jih Moravy do historických Valtic. Přijel jsem o den dříve a ubytoval se v nedaleké Břeclavi. Do Valtic jsem se chtěl samozřejmě podívat ještě den před závodem. V sobotu, v den závodu není již na další aktivity moc času.

Cesta z Břeclavi do Valtic měří necelých 11 kilometrů. Na nic jsem nečekal, sedl na elektrokolo a vydal se po silnici směr Valtice.

Baterie byla nabitá naplno a tak mým cílem bylo vyzkoušet, zda ELFIN zvládne celkových 22 kilometrů a také jak na tom bude v pomyslném cíli.

Cesta tam uběhla v pohodě. Trasa vedla po mírně zvlněné asfaltové silnici, ale téměř po rovině. Stav silnice byl slušný. Ač má elektrokolo Elfin pouze 20“ kola, tak je z mého pohledu určen na podobný krátký výlet či přesun.

Tento model elektrokola splňuje to, co se od něj očekává.

Bezproblémově a jednoduše ho zabalíte do kufru auta. Po příjezdu elektrokolo opět během chvilky rozložíte a přesunete se na něm tam, kam zrovna potřebujete.

Při příjezdu do Valtic mě již z dálky vítal majestátný Valtický zámek. Nedalo mi to a trochu jsem se kolem něj projel. Na elektrokole jsem se dostal až do samotného zámku včetně přilehlé zámecké zahrady.

    

Nafotil jsem pár snímků a natočil jedno krátké video. Poté jsem se zajel  podívat na náměstí, kostel a v neposlední řadě na kamarády. Ti zde již připravovali zázemí pro závod OKOLO VALTIC.

    

Po krátkém pokecu jsem se vrátil zpět do Břeclavi. Trochu mě mrzí, že jsem si zapomněl změřit čas. O to tu ale nešlo. Chtěl jsem především vyzkoušet, jestli elektrokolo s baterií 6,75Ah / 24V zvládne takovou projížďku.

Jde mi hlavně o to, abych mohl zákazníkům nabízená elektrokola co nejpřesněji popsat a k tomuto nejlépe poslouží má osobní zkušenost.

Do Břeclavi jsem se vracel již za tmy a kromě vyplašených srnek u silnice se nic vyjímečného nestalo. Výhodou je, že v ceně elektrokola Agogs Elfin je přední i zadní světlo včetně nosiče.

    

Elektrolo Agogs ELFIN zvládlo tuto vzdálenost bez potíží. Nakonec jsem ujel odhadem celkem 25 až 28 kilometrů. Bohužel jsem neměl computer.

Jako tradičně pár měřitelných údajů na závěr.

Váha jezdce (bohužel ještě stále) 86 kg, vzdálenost 25 až 28 kilometrů (odhad bez computeru).

Trasa rovinatá, mírně zvlněná Břeclav – Valtice a zpět.

Závěrem bych rád podotknul, že tento typ skládacího elektrokola se přesně hodí na podobný druh výletu či dovolené. Složit ho jednoduše do kufru auta, přesunout se na místo určení. Tam ho poskládat  a navštívit místa, které jsme si naplánovali.

Ke všem skládacím elektrokolům i kolům nabízíme transportní vaky na přepravu.

Doma v Liberci toto elektrokolo využívám převážně na jízdu po městě, do práce i na úřady. Jsem všude rychleji než kdybych jel autem.  Nemusím nikde hledat ani platit parkování a mám trochu pohybu na čerstvém vzduchu.

Jezdit na elektrokole je prostě výborná věc, stačí si to jen vyzkoušet. Proto jsem se rozhodl založit půjčovnu elektrokol v Liberci. http://www.elbikes.cz/web/clanky/2-pujcovna-elektrokol.html.

Přál bych si, aby si jízdu na elektrokole vyzkoušelo co nejvíce lidí a zjistili, jak skvělá je to věc.