Vydařená předpremiéra elektrokola AGOGS Uphill v Liberci

V sobotu 28.5.2011 proběhl v Liberci v Lidových sadech již 6. ročník MTB závodu Gundersenovou metodou, BIKEATLON Konrád Man 2011.

Překvapením pro všechny závodníky na startu byla zpráva o tom, že se proti nim postaví závodník Olda LUDWIG z nejmenovaného závodního týmu na terénním elektrokole AGOGS Uphill. Do závodu ho zapůjčila liberecká firma ELBIKES.CZ provozující půjčovnu a prodej elektrokol. První reakce závodníků byly rozpačité ! Obavy o první cenu, což byl již tradičně sud piva, opadly teprve ve chvíli, když se všichni dozvěděli, že pojede mimo pořadí. Šlo pouze o porovnání trénovaných jedinců na horských kolech proti bikerovi na terénním elektrokole.

Tento populární závod se skládal z časovky do vrchu o délce 1,3km a pěti XC okruhů o celkové délce 15 km. Časovku dojel Olda LUDWIG na elektrokole s minimální ztrátou na 2 místě za do té doby dvojnásobným vítězem BIKEATLONU Janem MATOUŠKEM z České Lípy. Do druhé části závodu se startovalo postupně podle nejlepších dosažených časů z první části. Elektrokolo se do terénu vydalo jako druhé. První část XC okruhu vedla převážně do kopce. Poté následovala lehčí část tratě vedoucí po vrstevnici v okolí Liberecké výšiny. V závěru okruhu museli závodníci absolvovat velmi těžký a technicky náročný terénní sjezd do Lidových sadů. Jak se později ukázalo, závěrečná terénní část okruhu byla pro elektrokolo těžkou zkouškou, ale rozhodně ne překážkou.

První tři okruhy elektrokolo vždy dojelo vedoucího závodníka na nejvyšším bodě XC okruhu. Jak již bylo zmíněno, elektrokolo v těžkých terénních sjezdech pravidelně lehce ztrácelo a celkový odstup na vedoucího závodníka postupně narůstal. Čtvrtý a pátý okruh byl už v režii nejlepšího muže Honzy Matouška, který ve sjezdech doslova kouzlil a udělal si rozhodující náskok. Ten mu vydržel až do cíle. Exceletní závodník Jan Matoušek se stal trojnásobným vítězem BIKETLONU a získal titul KONRAD MAN 2011.
Olda LUDWIG dojel na terénním elektrokole AGOGS Uphill na druhém místě s 20ti sekundovou ztrátou.

Elektrokolo dojela na druhém místě!

Pro elektrokolo to byl velice kvalitní test před těžkým závodem 24HOURS MTB v Liberci. Zde bude tento typ elektrokola nasazen v kategorii čtyřčlenný týmů. Na 24 hodinový závod spojí síly liberecký ELBIKES.CZ s pražskou firmou EKOLO.CZ, která elektrokolo AGOGS Uphill vyrábí a velice úspěšně testuje i v zahraničí.

Šance jsou veliké, i když v tomto závodě půjde i o něco jiného než pouhé závodění. Chceme dokázat, že elektrokolo není mýtus, ale zcela běžný dopravní prostředek s všestranným využitím. Jedná se vlastně o normální kolo, které má výhodu v elektrické asistenci zejména při šlapání do kopce.
Chceme všem dokázat, že návrat do aktivního života, je možný téměř pro každého. Právě elektrokolo v něm může hrát důležitou roli. Dle našeho názoru je s elektrokoly spojená budoucnost nejen v dopravě, ale i v aktivním využití volného času.

Zkuste si to sami a nebudete věřit, jak příjemná může být jízda do kopce! Testovací centrum elektrokol bude připraveno v závodním depu pro každého, kdo o svezení projeví zájem.