Jak nejlépe v zimě uložit baterii z Vašeho elektrokola

S chladným počasím je nutné si rozmyslet, kde a za jakých podmínek budete skladovat elektrokolo. Tato volba je velmi důležitá pro celkovou životnost a optimální výkon baterie. Správné uložení zabezpečí nejdůležitější a nejdražší komponent na Vašem elektrokole.

Rada od Elbikes.cz je v podstatě velmi jednoduchá:

Naprosto ideální je skladovat baterie v teplotním rozmezí 10°C až 20°C a nejdéle jednou za 2 měsíce dobít do 100% . Nic jiného není potřeba řešit.

Neskladujte baterie na elektrokole v teplotách pod -17°C nebo nad 45°C, to by mělo za následek její trvalé poškození.

Pokud budete jezdit v provozních teplotách kolem 0°C, musíte počítat s maximální kapacitou baterie 80%. Dojezd elektrokola se s nízkou teplotou samozřejmě snižuje. Baterie se tím ale nepoškozuje, pouze je potřeba myslet na včasné dobití po dojezdu.

Ideální je jednou měsíčně baterii vybít a opět nabít ! Je to úplně nejlepší řešení a baterii vám to udrží v top stavu. Další důležité informace o bateriích pro elektrokola naleznete ZDE.

 

Elbikes nabízí uskladnění Vaší baterie na elektrokolo

Elbikes.cz nabízí 100% služby a tak si u nás můžete přes zimní období vaše baterie bezpečně uložit. Budou uchovány v ideálních podmínkách s pravidelným dobíjením.

Na jaře, ještě před bikovou sezónou, Vám také můžeme baterie profesionálně změřit a prověřit všechny jednotlivé články včetně grafu a certifikátu o stavu baterie. Tato služba není vzhledem k ceně měřícího zařízení zdarma.

Máte dotaz?  

Volejte prosím servis Elbikes.cz  +420 602 10 15 20 nebo pište na info@elbikes.cz.