Jak a kde servisovat elektrokolo?

Potřebuje moje elektrokolo speciální servis? Kde mám své elektrokolo servisovat? To vše a více se dočtete v tomto článku.

Mnoho z nás, kdo nějaké elektrokolo vlastníme řeší, zda je nutný speciální servis. I když dobrý prodejce by Vás měl vždy před koupí informovat, jaký servis elektrokolo vyžaduje. Bohužel ne vždy tomu tak je. Proto Vám přinášíme několik důležitých rad, jak se o své elektrokolo starat.

Elektrokola nevyžadují speciální servis. Starat se o ně musíte tak, jako o běžné jízdní kolo – řetěz, pneumatiky, utahování, mazání apod. Nejdůležitější je ale jistě baterie. O tom si můžete přečíst v našem článku „Vše o bateriích“. Baterie je  jedním z nejdražších komponentů na elektrokole. Vhodné je také nechat alespoň jednou ročně Vaše elektrokolo zkontrolovat v odborném servisu. Profesionální garanční prohlídka sice vyjde na několik stovek korun, ale nabízí opravdu kvalitní servis. Samozřejmě, že první garanční prohlídku máte u nás vždy zdarma.

Garanční prohlídka elektrokola obsahuje:

  • Kompletní očištění kola, včetně problematicky dostupných částí
  • Kontrola a údržba funkčnosti všech elektro-součástí
  • Kontrola stavu a kapacity baterie zátěžovým testem
  • Kontrola kabeláže, včetně její případné fixace či opravy
  • Kontrola předního a zadního kola + docentrování ráfků
  • Seřízení přehazovačky a jejích dorazů
  • Dotažení a seřízení brzd
  • Čištění a promazání řetězu
  • Kontrola správné funkce odpružené vidlice

A mnoho dalšího….

Ideální je nechat si své elektrokolo prohlédnout vždy před a po sezóně. Většinou se v dubnu a listopadu nabízejí na servis různé slevy a výhodné akce. Pokud alespoň jednou ročně vidí elektrokolo odborník, je jeho funkčnost a životnost komponentů mnohem delší. Těch pár stokorun v porovnání s cenou nového elektrokola určitě stojí za to.

Kde servisovat elektrokolo?

Trochu už jsme na odpověď narazili v předchozí části článku. Elektrokolo je dobré servisovat u ověřených odborníků, nejlépe u toho, kdo Vám elektrokolo prodal. Máte pak velkou šanci a jistotu, že budete moci bez problému uplatňovat i případnou reklamaci. Pokud se tedy rozhodujete, kde si elektrokolo koupit, určitě přihlédněte k faktu, zda prodejce nabízí i následný servis. Takový prodejce ví co prodává a poradí Vám, co je pro Vaše elektrokolo nejlepší.