Elektrokola s dlouhým dojezdem

Uvažujete o koupi elektrokola? A nechcete být omezeni jeho dojezdem? Tak si přečtěte náš článek!

Jeden z nejčastějších dotazů všech, kdo si chtějí koupit elektrokolo, je otázka: „Jaký dojezd má toto elektrokolo?“. Zdá se, že jde téměř o nejdůležitější faktor při výběru elektrokola. Ale bohužel tomu tak není. Před nákupem elektrokola, jsou důležité i jiné skutečnosti. O tom už jsme ale napsali článek, který doporučujeme přečíst ještě před koupí nového elektrokola – Jak vybrat správné elektrokolo? Proto v tomto článku nebudeme rozebírat další důležité věci, ale zkusíme napsat základní informace o dojezdech elektrokol.

V současné době jsou elektrokola schopná ujet na jedno nabití baterie téměř 150 km. Je to pouze informace od výrobce. Vždy je potřeba elektrokolo otestovat a pak si o dojezdu udělat vlastní názor. Většina elektrokol má dojezd od 60 do 100 km. Více ujedou jen ty nejvýkonější elektrokola, která samozřejmě zatíží více vaší peněženku. Před koupí elektrokola je důležité si promyslet, kam budete na svém elektrokole jezdit nejvíce a na jaké ježdění si elektrokolo kupujete. Jestli budete jezdit do práce, nebo na nákupy, nepotřebujete velký dojezd. Pokud tedy nejezdíte do práce na kole 100 km. Ale takových vás asi moc není. A ti z vás, co by do práce jezdili větší vzdálenosti, mohou samozřejmě po vybití baterie šlapat na svém elektrokole dále, jako na běžném kole. Delší dojezd je nejdůležitější pro vyznavače dlouhých vyjížděk, kteří na svém kole tráví mnoho volného času. Ale i pro ně jsou na trhu elektrokola, se kterými mohou podniknout dlouhé vyjížďky za hranici 100 km. Počítejte ale, že je dojezd elektrokola závisí nejen na typu elektrokola, ale také na váze jezdce, profilu terénu a teplotě. Pokud jezdíte v zimě, kdy je teplota vzduchu okolo bodu mrazu, tak musíte počítat s tím, že se dojezd elektrokola snižuje asi o 30%.

Elektrokola s nejdelší dojezdem

Pro ty, co chtějí mít elektrokolo s dlouhým dojezdem, doporučujeme tyto modely:

Elektrokolo Panther TE-9MX Bosch MTB - dojezd 70 - 145 km

Elektrokolo Wisper 906 Alpino Hydraulic - dojezd 90 - 100 km

Elektrokolo Wisper 905 Classic - dojezd 80 - 100 km

Elektrokolo Agogs Uphill MTB - dojezd 60 - 120 km

Elektrokolo Agogs Uphill Tour - dojezd 60 - 120 km

Chci si své kvalitní jízdní kolo nechat, ale rád bych elektropohon

Mnoho z nás má své oblíbené jízdní kolo, do kterého už investoval peníze. Sice je s ním spokojený, ale přesto by uvítal elektropohon. To už v současné době není problém. Řešením jsou elektrosady. Jejich cena zrovna není malá, ale pokud máte své jízdní kolo rádi natolik, že se ho nechcete vzdát, stojí to za zvážení. Nejlevnější elektrosady se pohybují na trhu již od cca 14 000,- Kč. Ale pozor, pokud chcete jezdit bez problémů a nemít na svém kole hromadu dalších těžkých komponentů, tak nevybírejte ty nejlevnější. My jsme si vybrali partnera, který nabízí to nejlepší na trhu s elektrosadami, značku BionX. Přečtěte si více o elektrosadách BionX.

Pokud stále váháte, jaké elektrokolo je pro Vás to nejlepší, obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme a elektrokola si u nás můžete i zdarma vyzkoušet. Třeba tak, že si ho půjčíte na celý den v naší půjčovně a sami si uděláte názor, jestli vám dané elektrokolo opravdu vyhovuje.