Víte jak vybrat dámské elektrokolo? Přečtěte si náš článek

Nejen běžná jízdní kola jsou rozdělena na pánská a dámská. I elektrokola se vyrábějí pro pány, ale i pro ženy. A jaký rozdíl vlastně je mezi pánským a dámským elektrokolem? To se pokusíme popsat v našem článku.

Nejpodstatnějším rozdílem, které dámská elektrokola nabízejí oproti těm pánským, je snížená horní rámová trubka. Díky tomu se ženám na elektrokolo lépe nastupuje a naopak. Často nabízejí dámská elektrokola pohodlnější gelová sedla a odpružené sedlovky včetně dámských pohodlnějších gripů.

Jaká elektrokola jsou pro ženy nejlepší?

Tuto otázku slýcháme od našich zákazníků často. Přesně ale odpovědět nelze. Záleží vždy na vkusu každé ženy a jejích požadavcích. Odpověď je tedy individuální. Z vlastních zkušeností víme, že nejvíce u nás ženy nakupují tyto elektrokola:

Elektrokolo Agogs Uphill MTB Woman

Elektrokolo BH Neo Jet

Elektrokolo Agogs Low Step

Poslední uvedené elektrokolo získalo dokonce Čestné uznání poroty veletrhu For Senior za svůj design a ekologii. Je tedy vhodné i pro starší dámy, ale nejen pro ně.

Ženy většinou zajímá dojezdová vzdálenost, pohodlí a design. Cena je téměř vždy až to poslední na co se zákaznice ptají. 

Všechny uvedená elektrokola si můžete vyzkoušet v našem testovacím centru. A sami uvidíte, které Vám nejvíce vyhovuje.

Těšíme se na Vás

Tým Elbikes.cz