Nejčastější dotazy

best unique watches Elbikes.cz - FAQ - nejčastější otázky a odpovědi

S vašimi dotazy budeme postupně tuto sekci doplňovat. Pokud Vás cokoliv zajímá, napište nám na info@elbikes.cz nebo na náš facebookový profil. Podívejte se také na návod jak správně vybrat elektrokolo.

shoesincrease

Otázka: Jaký rozdíl je mezi elektrokolem a hybridním kolem?

Odpověď: Vlastně žádný. Elektrokolo je zcela hybridní dopravní prostředek.


Otázka: Mohu jezdit za deště na elektrokole?

Odpověď: Samozřejmě můžete, nedoporučujeme ovšem jezdit třeba za průtrže mračen. Neprojíždějte brody ani hluboké kaluže. Pokud se bude kondenzovat vlhkost v řídící jednotce, tak se elektronika odpojí. Vše bude uvedeno do normálního stavu a začne opět fungovat až když vše kompletně vyschne. V případě, že se baterie a elektromotor ponoří do vody, tak dojde ke zkratu a poškození. 


Otázka: Co je to rekuperace na elektrokole?

Odpověď: Rekuperace je proces přeměny kinetické energie dopravního prostředku (jako je elektrokolo) zpět na využitelnou elektrickou energii při brždění.


Otázka: Jaký dojezd mají elektrokola?

Odpověď: Elektrokola mají v současné době dojezd od 80 km a více, většinou už přes 100 km na jedno dobití. Záleží dle typu elektrokola, váhy jezdce a profilu terénu. Pokud se chcete o dojezdu elektrokol dozvědět více, přečtěte si náš článek Elektrokola s dlouhým dojezdem.


Otázka: Můžete uvést konkrétní elektrokola s dlouhým dojezdem?

Odpověď: V předchozí otázce píšeme všeobecně o dojezdech elektrokol. Nyní tedy uvedeme konktrétní elektrokola s dlouhým dojezdem. Dobrou volbou může být také elektrosada, díky které můžete udělat ze svého běžného jízdního kola elektrokolo.


Otázka: Musím na elektrokole šlapat?

Odpověď: Ano, elektrokolo bez šlapání nejede. Proto je v názvu slovo kolo a na kole se musí přeci šlapat! Na rozdíl od běžného jízdního kola je však velmi snadné, zábavné a samozřejmě i zdravé.


Otázka: Vážím 120 kg, uveze mě elektrokolo?

Odpověď: Elektrokola jsou většinou konstruována do 110 kg nosnosti, záleží ale na typu elektrokola. Těm co váží více než 110 kg, doporučujeme tyto elektrokola:

Elektrokola s nosností 110 kg:

Elektrokola s nosností 120 kg:

Elektrokola s nosností 125 kg:

Elektrokola s nosností 135 kg:


Otázka: Mohu na elektrokole jezdit i se zdravotními problémy, nebo když nemám dobrou fyzickou kondici?

Odpověď: Ano, elektrokolo je pro Vás tou správnou volbou, pokud už Vám tělo neslouží, jak by mělo. Můžete si dále užívat jízdu na kole a to i ve vysokém věku a s různými zdravotními problémy.


Otázka: Je možné jet na elektrokole i poté, co se vybije baterie?

Odpověď: Ano, když se Vám vybije baterie, můžete na elektrokole jet dále jako na klasickém kole.


Otázka: Za jak dlouho se dobije baterie?

Odpověď: Baterie se dobije od 2 do 5 hodin, podle typu. Dobíjet baterie můžete kdekoliv, kde je elektrická zásuvka. Při přepočtu nákladů Vás stojí jeden kilometr cca 0,04 Kč. Baterii lze při nabíjení vyjmout z elektrokola. Více o bateriích se dočtete v sekci Vše o bateriích.


Otázka: Kolik váží elektrokolo s baterií?

Odpověď: Elektrokola váží již od 17 kg včetně baterie. Záleží dle typu elektrokola.


Otázka: Je potřeba se o elektrokolo nějak zvlášť starat?

Odpověď: Elektrokola se udržují stejně jako běžná jízdní kola, stačí průběžně dofukovat kola, seřídit brzdy, promazat řetěz, seřídit přehazovačku apod. Všem, kdo si u nás koupí elektrokolo, nabízíme garanční prohlídky zdarma. Pokud budete potřebovat poradit, neváhejte se na nás obrátit, samozřejmě poskytujeme i servis elektrokol.


Otázka: Je elektrokolo vhodné i do terénu?

Odpověď: Ano, v nabídce máme přímo elektrokola určená do terénu. Podívejte se do kategorie Terénní elektrokola. Můžete si také elektrokolo vyzkoušet na bezplatné testovací jízdě v našem testovacím centru v Liberci. Případně si můžete některé z terénních elektrokol zapůjčit v naší půjčovně v Liberci nebo Turnově.


Otázka: Lze udělat elektrokolo ze mého stávajícího jízdního kola?

Odpověď: Ano, lze to díky elektrosadám. V naší nabídce jsou dražší, ale velmi kvalitní elektrosady BionX. Ty jsou úplně jinou třídou v segmentu elektrokol. Nebo můžete využít levnější varianty sad Elektrokit III. Elektrosady si také můžete zdarma vyzkoušet v našem testovacím centru v Liberci.


Otázka: Má cenu si koupit již použité elektrokolo? Jak zjistím, že je v pořádku, v jakém stavu je baterie apod.?

Odpověď: Použité elektrokolo Vám může sloužit stejně jako nové. Je ale potřeba kupovat jen ověřená použitá elektrokola. Např. námi nabízená bazarová elektrokola jsou ve výborném stavu. Všechna elektrokola mají za sebou kompletní servis a kontrolu všech komponentů. Uvádíme stav baterie, opotřebení kola a jeho celou historii s datem uvedení do provozu. Na všechna použitá elektrokola poskytujeme záruku 6 měsíců od prodeje.


Otázka: Jak zabezpečit elektrokolo před krádeží?

Odpověď: Elektrokolo lze zabezpečit stejným způsobem jako klasické jízdní kolo, kvalitním zámkem. Kvalitní zámky a alarmy nalezete v naší sekci "Cyklopříslušenství". Je nutné ale zamykat i baterii v rámu elektrokola. Elektrokolo je možné také pojistit.


Otázka: Za kolik se dá půjčit elektrokolo na den? A můžu si ho půjčit na moji dovolenou?

Odpověď: Elektrokola v naší půjčovně si můžete půjčit již od 250,- Kč na den. Prohlédněte si podrobný ceník. Po domluvě předem si je možné zapůjčit elektrokolo i na dovolenou. Půjčit si můžete také dětský vozík Azub Jerry. Pokud Vás jízda na elektrokole zaujme), odečteme Vám plnou cenu půjčovného (maximálně však 1 000,-Kč) z hodnoty nového elektrokola, které si u nás koupíte. Před samotným zapůjčením si lze elektrokolo zdarma vyzkoušet. Trasu testovací jízdy si můžete prohlédnout na Google Maps.


Otázka: Jaká jsou nejlepší elektrokola pro ženy / dámská elektrokola?

Odpověď: Nelze úplně přímo říci, která elektrokola jsou pro ženy nejlepší, vždy záleží na vkusu a požadavcích každé dívky či ženy. Důležitým prvkem pro dámská elektrokola je určitě nižší hmotnost elektrokola a co největší sloping horní rámové trubky. Naše zákaznice nejčastěji volí tyto elektrokola:


 

best unique watches Tag Heuer Replica Watches www.cheapscaps.com