Jak vybrat elektrokolo

Na českém trhu je v současné době celkem široká nabídka elektrokol. Pro někoho, kdo vybírá elektrokolo poprvé, to může být poměrně složité rozhodování. Jaké elektrokolo je pro mě to správné? Proto jsme pro Vás připravili malý návod, aby Vaše rozhodování bylo jednodušší.

Jak si vybrat správně kvalitní elektrokolo?

Při výběru elektrokola by neměla být rozhodující nízká cena. Levná elektrokola totiž většinou nenabízejí kvalitní komponenty. Víme, že kvalitní elektrokolo v žádném případě nemůže být nejlevnější. Nejlepší je, si elektrokolo přímo vyzkoušet. Tuto možnost Vám zdarma nabízíme. Testovací jízdu si můžete vyzkoušet skutečně zdarma v našem testovacím centru v Liberci. Pokud chcete koupit elektrokolo levněji, můžete využít nabídku ověřených a pravidelně servisovaných bazarových elektrokol. V naší bazarové nabídce máme většinou elektrokola, která jsme půjčovali v našich půjčovnách elektrokol. Všechna jsou ve výborném stavu. U každého použitého elektrokola uvádíme datum uvedení do provozu, celou historii, stav baterie a celkové opotřebení. Zároveň jsou všechny nabízené modely po servisu a kontrole všech komponentů, a proto Vám je můžeme nabídnout s šestiměsíční zárukou.

Na trhu je několik základních typů elektrokol:

Skládací elektrokola – jsou velmi praktická. Díky možnosti složení (cca během 10 sekund) lze vzít tento typ elektrokola s sebou do dopravního prostředku, uložit do kufru auta nebo do malého bytu. Hodí se nejen na každodenní dojíždění do práce, ale i na kratší výlety.
 
Terénní elektrokola – jsou plnohodnotná horská kola, se kterými můžete vyrazit do těžšího terénu. Bez velké námahy se dostanete tam, kam byste se třeba běžně nedostali. Díky elektrokomotoru si můžete užít výlet do přírody a zároveň udělat něco pro své zdraví. Na našich elektrokolech musíte totiž stále šlapat, i když ne vždy s velkou námahou.
 
Treková elektrokola - jsou tou nejlepší volbou pro všechny typy aktivních cyklistů. Hodí se hlavně na dlouhé vyjíždky a výlety do přírody po zpevněných cestách. Komponenty u těchto typů elektrokol jsou vždy na velmi vysoké úrovni.
 
Městská elektrokola – jsou tou nejvhodnější volbou pro jízdu ve městě. Díky své konstrukci s nižším nástupem se z tohoto typu elektrokol snadno sesedá a samozřejmě i nasedá. Díky kvalitní výbavě (dlouhé blatníky, kryt na řetěz) je brán ohled na to, aby Váš oděv zůstal vždy a za každých okolností čistý.
 
Elektrosady – slouží těm zákazníkům, kteří chtějí udělat ze svého stávajícího kvalitního jízdního kola elektrokolo. Dávejte ale pozor při výběru elektrosad. V naší nabídce máme elektrosady značky BionX, které sice nepatří k nejlevnějším, ale za to patří k nejkvalitnějším na trhu.

Při rozhodování Vám položíme několik základních otázek:

Kde budete na svém elektrokole jezdit?
 
a) Po městě
b) V terénu
c) Po městě i v terénu
 
Na jak dlouhé vzdálenosti budete jezdit na svém elektrokole?
 
a) Krátké vzdálenosti do 30 km
b) Střední vzdálenosti do 60 km
c) Dlouhé vzdálenosti nad 60 km
 
Potřebujete své elektrokolo převážet v autě, musíte ho mít uložené v bytě nebo si ho potřebujete často brát do dopravního prostředku?
 
a) Ano
b) Ne 
 
Jakou výbavu očekáváte od svého elektrokola?
 
a) Jednoduchou (zapnout a vypnout jedním tlačítkem)
b) Pokročilou (LCD display s funkcemi)
 
Jakou nosnost má mít Vaše elektrokolo? Nejen s ohledem na Vaší váhu, ale i zavazadlům.
 
a) Malou - do 80 kg
b) Střední - do 110 kg
c) Velkou - nad 110 kg
 
Chcete, aby se Vám na elektrokolo snadno a bezpečně nasedalo i sesedalo?
 
a) Ano
b) Ne
 
Pokud jste si odpověděli na tyto základní otázky, určitě již víte, co od Vašeho elektrokola očekáváte. S těmito informacemi se na nás můžete obrátit buď na tel.: +420 602 10 15 20 nebo email: info@elbikes.cz. Rádi Vám doporučíme, jaké elektrokolo je pro Vás to nejlepší. Zároveň Vás zveme do našeho testovacího centra v Liberci, kde si můžete vybraná elektrokola vyzkoušet. Trasu testovací jízdy si prohlédněte na Google Maps.
 
Při výběru Vašeho elektrokola Vám určitě pomohou i dotazy jiných zákazníků, které jsou zveřejněny včetně odpovědí v sekci nejčastější dotazy.

Tag Heuer Replica Watches www.cheapscaps.com