S dětmi na elektrokole? S Elektrokolem Panther a dětským vozíkem Azub Jerry bez problému

Potřebovali jsme si ověřit , zda elektrokolo Panther PRO-XRe 777 obstojí i v jiné situaci. Protože máme dvě malé děti (5 a 3 roky) a rádi jezdíme s manželkou na kole, snažíme se všem ukázat i jiné možnosti využití elektrokola. Chceme, aby to byly příklady, které vycházejí z naší vlastní zkušenosti. Myslíme si, že se tak trochu zapomíná na aktivní maminky s dětmi ve spojení s elektrokoly. Ve většině případů nemohou sami vyrazit s dětským vozíkem na výlet. Nemají tolik síly, aby zvládly zvlněný terén a tak to většinou musí zařídit otec nebo se musí vymyslet jiný program.

S elektrokolem to ovšem funguje a tak nemusíte vymýšlet náhradní program. Zkušenost je taková, že to zvládne každý a tak se nejenom maminkám otevírají netušené možnosti na výlety s dětmi.

Využili jsme tak pozvání našeho kamaráda Honzy Kopky, pořadatele závodu 1000 miles, abychom si mohli vyzkoušet jízdu s dětským vozíkem.

 http://www.1000miles.cz/

Tento nevšední a ojedinělý závod se vyhlašoval ve Starých Splavech u Máchova jezera. A tak jsme si do auta naložili děti, elektrokola i s vozíkem a vyrazili směr Máchovo jezero. Chtěli jsme si užít krásného víkendu mezi skvělou partou lidí a taky trochu vyzkoušet jízdu v lese s písčitým povrchem, kde i s normálním kolem máte někdy problém projet.

Po páteční „pařbě“ v kempu Borný nás poměrně brzy ráno vzbudili děti a připomněli nám slíbený výlet. Nedalo se nic dělat, k elektrokolu jsme připojili dětský vozík a vydali jsme se na okružní jízdu kolem Máchova jezera.

Jako tradičně přikládáme pár měřitelných faktů.

Váha jezdce 65kg (manželka), váha naloženého dětského vozíku 30kg a váha syna 15kg. Celá souprava tedy vážila něco okolo 110kg. Délka trasy 28km. Převýšení jsme neměřili, ale protože jsme objížděli Máchovo jezero, tak nemohlo být příliš velké.

První kilometry nás vedly po asfaltové silnici do Starých Splavů. Tady nebyl s jízdou s dětským vozíkem žádný problém. Celou trasu manželka přepínala pouze mezi stupni 1 (Eco) a 2 (Normal). Za restaurací Sklípek jsme zahnuli doleva do poměrně prudkého kopce, který nebyl delší než 50 metrů. Tady muselo dojít na první zkoušku výkonu Panthera s připojeným vozíkem a tak manželka zařadila stupeň 3 (Sport) se kterým naprosto v pohodě vyjela tento prudký kopeček. Sjeli jsme k jezeru kolem Jachtklubu a jeli po lesní písčité cestičce na pláž ve Starých Splavech.

V podstatě nenastal žádný větší problém, až na objíždění kořenů a kamenů. Ale i s tím si manželka poradila docela obstojně. Po úplném zastavení přišlo velmi vhod tlačítko „BOOTS“ na rozjetí. Výborná věcička při složitějším rozjíždění do kopce nebo s těžkým nákladem. Po zmáčknutí se elektrokolo pomalu samo rozjede až do 6 km/h a při prvním sešlápnutí se tato podpora vypne, ale to už jste rozjetí a můžete v pohodě pokračovat. A tak jsme dorazili v plné sestavě až na pláž, kde jsme se na hodinku zastavili. Celou cestu neměla manželka s jízdou žádný problém a výkon Panthera je tak dostatečný, že jsme museli zařadit třetí stupeň pouze jednou. Všechny technické pasáže jela manželka na stupeň 2 (Normal), tedy střední volbu asistence.

    

Dále jsme pokračovali přes pláž v Doksech do kempu“ Klůček“ až do samotných Doks. Odtud jsme se vydali směrem na Mimoň a po asfaltové cestě dorazili zpět do kempu Borný.

    

Po cestě jsme zkoušeli jezdit co nejvíce po lesních písčitých cestičkách, abychom prověřili chování celé soupravy. Výsledek je velice příznivý. Během celé trasy jsme neřešili žádné zásadní problémy. Pokud jsme museli zastavit, tak jsme se snadno rozjeli pomocí tlačítka „Boots“. Manželka celkem v pohodě zvládla všechny situace a tak je výrok jednoznačný.

Elektrokolo s přívěsným vozíkem doporučujeme pro všechny, kteří si fyzicky nevěří na výlet s dětmi. Pokud nás navštívíte v půjčovně elektrokol , tak vám můžeme k elektrokolu na vyzkoušení dětský vozík připojit.

 http://www.elbikes.cz/web/clanky/2-pujcovna-elektrokol.html

Závěrem bych rád upozornil, že jsme tentokrát nechtěli prověřit dojezd elektrokola nebo kvalitu baterie. Z prvního testu víme, že tady je elektrokolo Panther naprosto bezchybný. Šlo nám hlavně o to, aby si všichni uvědomili širší souvislosti využití tohoto dopravního prostředku budoucnosti. Manželky a přítelkyně se mohou bez obav vydat samy na výlet s dětmi.